Quantcast
Channel: mój Kraków | MykrakInfo | galeria kraków
Viewing all 7836 articles
Browse latest View live

na-poludnie-od-tunelu: The end of the dayCracow, Skałki...


polaparis: #VSCOcam #wald #woods #las #krakau #cracow #krakow...

0
0


polaparis:

#VSCOcam #wald #woods #las #krakau #cracow #krakow #kraków 

 (w: Rezerwat PANIEŃSKIE SKAŁY)

kamiljamroz: Poranne powroty do domu :) #sunrise #6am #sun...

0
0


kamiljamroz:

Poranne powroty do domu :) #sunrise #6am #sun #sunnyday #cracow #beautifulday prawie #summer 

(w: Prądnik Biały - Dzielnica IV Miasta Krakowa)

KombinatLubocza - Nowa...

alley lensblr

thomasduncanphotography: To the other side. #krakow #cracow...

0
0


thomasduncanphotography:

To the other side. 

#krakow #cracow #poland #polska #igerspoland #igerskrakow #europe #doorway #old #beautiful #architecture #arch #archway #building #photooftheday #picoftheday #travel #love #bw #bnw #blackandwhite #thomasduncanphotography

(at Main Square, Kraków)

dziendobryblog: I resisted the urge to knit in class for nearly...

0
0


dziendobryblog:

I resisted the urge to knit in class for nearly a semester. But when your teacher changes the meeting time from the already early 9 AM to 8:45, your roommate keeps you up all night loudly Skyping her ex, you can’t drink coffee for health reasons, and you’re studying EU policy as it affects CEE for literally hours on end, you do what you have to to stay awake and focused.

delectablyjoyfultree: Nie chce mi się uczyć… #organic...

0
0


delectablyjoyfultree:

Nie chce mi się uczyć… 

#organic #chemistry #selfie #lenovo #polishgirl #bones #water #with #fruits #orange #strawberry #afterexam #physics #sesja #now #ateny #cracow :D 

(w: Osiedle Europejskie “Ateny” Kraków)


Wydział Sztuki w Mieście 3.012 – 19 czerwca 2015KrakówIII...

0
0




Wydział Sztuki w Mieście 3.0

12 – 19 czerwca 2015


Kraków



III Festiwal Wydziału Sztuki w Mieście to cykl wystaw i towarzyszących im wydarzeń, które organizują studenci i wykładowcy Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tegoroczna edycja festiwalu będzie się odbywać w dniach 12-19 czerwca. Festiwal nie zamyka się w murach uczelni, ale swoim zasięgiem obejmie dużą część miasta. Wydarzenia będą odbywały się w różnorodnych lokalizacjach, takich jak muzea (Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Historii Fotografii), obiekty w przestrzeni miejskiej (m. in. pod mostem Grunwaldzkim powstanie mural), kluby (Pauza i Fabryka) czy kino Paradox, w którym będzie miał miejsce przegląd studenckich animacji i filmów wideo. W dniu otwarcia festiwalu wszystkie wystawy będzie można zobaczyć, docierając do poszczególnych lokalizacji zabytkowym autobusem z lat 50. W działania studentów włączą się również wykładowcy uczelni. Celem festiwalu jest nie tylko promocja Wydziału Sztuki, ale przede wszystkim prezentacja dokonań studentek i studentów, stworzenie platformy wymiany doświadczeń dla młodych twórców oraz popularyzacja sztuki poprzez działania edukacyjne.




XX

WYSTAWY

Piątek, 12 czerwca 2015

Hol główny UP, godz. 12.00
(ul. Podchorożąych 2)

Tytuł: Wzornictwo

W głównym holu UP zostanie zaprezentowana wystawa projektów tzw. “holderów” czyli uchwytów do smartphonów i tabletów autorstwa studentów III roku wzornictwa Wydziału Sztuki UP. Projekty realizowane były pod opieką Bartosza Muchy. Ekspozycja składa się z 8 ekspozytorów typu “pajączek” oraz wydruków.

Tytuł: Proces

W wybranych przestrzeniach gmachu głównego UP przy ulicy Podchorążych 2 (oraz w Instytucie Malarstwa przy ul. Mazowieckiej 43) będzie miała miejsce prezentacja pod tytułem Proces. Wystawa ma być rodzajem sprawozdania i dokumentacji procesu kształcenia na kierunkach Malarstwo i Edukacja Artystyczna. Proces mimo, iż prezentuje prace z zakresu wielu – także najnowszych – mediów sztuki, jest próbą nawiązania do tradycyjnej formuły wystawienniczej związanej z akademickim modelem nauczania “sztuk pięknych”.

Uczestnicy: studenci malarstwa i edukacji artystycznej

Muzeum Historii Fotografii, godz. 13.00
(ul. Józefitów 16)

Tytuł: SEN
Czas trwania: 9-14 czerwca 2015

Wystawa prac studentów, doktorantów i pedagogów działających w Kole Naukowym Kwadrat Wydziału Sztuki UP Sen jest jedną z najbardziej tajemniczych funkcji życiowych człowieka, mówi się, że stan zniesienia świadomości w marzeniu sennym bliski jest halucynacji. Każdy obraz może być obrazem ze snu, dlatego trudno jest przekazać te jego cechy, które według nas odróżniają go od rzeczywistości. Jedną z tych cech jest intensywność przeżywania. W wypadku fotografii zawężenie środków wyrazu artystycznego do klasycznego obrazowania i prostej metafory nie musi oznaczać ograniczenia owej intensywności, raczej prowadzić w stronę jej kondensacji. W przestrzeni wystawienniczej Muzeum można będzie zobaczyć tradycyjne zdjęcia analogowe, fotografię cyfrową, animację oraz przedziwne obrazy wykonane w fotograficznych technikach klasycznych wszystkie w tonacji noir.

Galeria Znaczy Się, godz. 13.45
(ul. Kościuszki 37)

Tytuł: Słowa i obrazy

Na wystawie znajdą się realizacje pokazujące różnorodne postawy i style funkcjonujące grafice ilustracyjnej i edytorskiej. W ramach tej pierwszej zobaczymy projekty od klasycznej ilustracji, poprzez ilustrację wektorową, aż do prac realizowanych w formie książki autorskiej, książki obrazkowej, leporello. W ramach tej drugiej zaprezentowane zostaną projekty od arkusza poetyckiego i teki z poezją, przez książkę dla dzieci, po kryminał, układy typograficzne z wkomponowaną ilustracją, a także aranżację wydawnictw książkowych opracowanych kompleksowo.
Uczestnicy: studenci kierunku grafika wszystkich lat studiów


Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, godz. 14.30
(ul. św. Wawrzyńca 15)

Tytuł: Plakaty z danymi

Na wystawie zostaną pokazane plakaty prezentujące dane statystyczne i liczbowe. Projekty są rodzajem graficznego interfejsu wprowadzającego do wybranych zagadnień. Wizualne struktury tworzą rodzaj sceny do prezentacji treści. Graficzne ujęcie tematu, pomimo oszczędności środków, odchodzi od formy tabeli, słupków i wykresów, prezentując informacje w bardziej przyjaznej formie. Projekty powstały w ramach zajęć z projektowania graficznego, na kierunku Grafika, i w ramach zajęć z komunikacji wizualnej na kierunku Wzornictwo, pod kierunkiem Przemysława Paliwody.

Uczestnicy: grafika III rok lic., grafika I rok mgr , wzornictwo III rok lic.

Otwarta Pracownia, godz. 15.15
(ul. Dietla 11)

Tytuł: ROZZIEW!

Rozziew, będący metaforą konfliktu, można analizować w kontekście wewnętrznym (jako problem dotykający poszczególnego człowieka), zewnętrznym (jako antagonizm pomiędzy osobami, grupami, społecznościami lub kulturami) jak również w znaczeniu globalnym, np.: natura kontra kultura czy nowoczesność kontra tradycja. W jaki sposób rozumiemy te spory, jaki mają na nas wpływ oraz jakie znaczenie? Jakie są strategie rozwiązywania konfliktów oraz jakie przyjmujemy wobec nich postawy? Jakie są ich konsekwencje?

Uczestnicy: studenci Wydziału Sztuki UP

Galeria Lamelli, godz. 17.00
(ul. Mikołajska 2)

Tytuł: SYSTEMY

Tematyka wystawy doktorantów II roku Wydziału Sztuki UP skupia się na zagadnieniu szeroko pojętych systemów. Interdyscyplinarny charakter prac wpisuje się w obecne trendy silnie łączące sztukę z nauką. Poprzez uniwersalność terminu systemów oferuje równocześnie szerokie spektrum działań i kierunków, w których mogą się one pojawiać. Wspólnym założeniem artystów biorących udział w wystawie jest wykorzystanie programów generatywnych i stworzenie prac w oparciu o algorytmy, kody czy wzory. W pewnym stopniu nawiązują one do projektów już realizowanych samodzielnie przez każdego uczestnika wystawy w ramach studiów doktoranckich.

Uczestnicy: Sylwia Augustyn, Kamil Baś, Monika Misztal, Piotr Pandyra, Anna Poduszyńska, Magdalena Przybyło, Monika Stolarska, Paweł Weinreb, Kamila Zarembska, Magdalena Żmijowska

Galeria Pracownia Pod Baranami, godz. 17.45
(Rynek Główny 27)

Tytuł: Żar tropików

Koncepcja ekspozycji zakłada podzielenie przestrzeni galeryjnej na dwie części. Pierwszaz nich, poprzez prezentację prac o charakterze medycznym, doświadczalnym i eksperymentalnym, ma na celu wytworzenie wrażenia specyficznego dla pomieszczeń laboratoryjnych. Druga część zakłada natomiast wykreowanie polisensorycznego, tropikalnego labiryntu, w którym ulokowane zostaną prace. Prezentowane na wystawie obiekty artystów i artystek zostaną umieszczone w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni-instalacji. Kluczowym aspektem jest postawienie widza w sytuacji aktywnego odbioru i wprowadzenie go w wykreowaną w galerii eksperymentalną przestrzeń, działającą na różne zmysły. Za pomocą efektów świetlnych, cieni, dźwięku, temperatury, pary wodnej i egzotycznych roślin, wmontowanych w ograniczającą przestrzeń widza siatkę, wywołane zostanie u odbiorcy niepokojące wrażenie zanurzania się w środowisku niebezpiecznej, pełnej zagrożeń, tropikalnej dżungli.

Małopolski Ogród Sztuki, godz. 18.30
(ul. Rajska 12)

Tytuł: Digital Design: kreacja/interfejs/eksperyment

Wystawa prezentuje prace studentów kierunku Digital Design, nowych studiów w ofercie Wydziału Sztuki. Jej celem jest pokazanie efektów zetknięcia projektowania z kreacją artystyczną z wykorzystaniem współczesnych mediów elektronicznych. Jest też próbą wskazania horyzontu rozwoju dynamicznie rozwijających się dziedzin twórczych, które łączą pojęcia takie jak interfejs, internet czy interaktywność. Dziedziny te są wciąż trudne do zaklasyfikowania, nazwania jednym hasłem, wykraczają poza konwencje. Chcemy pokazać rozmaitość koncepcji stojących za projektami studenckimi, co pokazuje czym dla młodego pokolenia jest Digital Design.

Uczestnicy: Digital Design I rok studiów licencjackich, I i II rok studiów magisterskich

Tytuł: Wzornictwo UP


Wystawa prezentuje wybrane prace projektowe studentów Wzornictwa. Jedna część wystawiennicza zakłada interakcję człowieka z obiektem. Zwiedzający mogą zobaczyć przetestować projekty powstałe z myślą o najmłodszych użytkownikami. Kolejne części wystawy pokazują obiekty dla przestrzeni publicznej oraz rozwiązania dla przestrzeni domowych. Zobaczyć można również pierwsze dyplomy licencjackie powstałe na kierunku wzornictwo.

Uczestnicy: studenci różnych lat kierunku Wzornictwo

Galeria Pauza In Garden, godz. 19.15
(ul. Rajska 12)

Tytuł: Plakaty

Wystawa prezentuje dwie serie plakatów autorstwa studentów kierunku Grafika i Digital Design Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Powstały one w ramach zajęć z projektowania graficznego pod opieką Anny Zabdyrskiej. Studenci Grafiki zaprojektowali plakaty na Biennale Plakatu w Boliwii. Ich temat to: Happiness Culture With Social Responsibility. Autorzy zinterpretowali zadane przez organizatorów hasło odnoszące się do tematu szczęścia w globalnym, internetowym świecie ery mediów społecznościowych przez pryzmat własnych doświadczeń. Studenci kierunku Digital Design zmierzyli się z kolei z zadaniem stworzenia identyfikacji i plakatu promocyjnego dla – do wyboru – klubu z muzyką na żywo, lokalnego browaru lub niezależnej wytwórni płytowej.

Uczestnicy: studenci kierunku grafika wszystkich lat studiów

Wydział Sztuki UP, godz. 20.00
Galeria Wydziału Sztuki
(ul. Mazowiecka 43)

Tytuł: MATRYCA- PROCES

Prezentacja bieżącego dorobku Ireny Pregler, Moniki Orzeł, Doroty Książek i Weroniki Spryncy, studentek I roku studiów magisterskich kierunku Grafika. Głównym motywem wystawy będzie ukazanie wielości funkcji artystycznych, jakie może pełnić matryca graficzna – od tradycyjnej roli matrycy metalowej po doświadczenia dotyczące innych materii i działań o charakterze eksperymentu. Oprócz roli tradycyjnej matryca może stać się autonomiczną wartością, której ranga i znaczenie będą dodatkowo podkreślane np. szczególnym rodzajem oświetlenia lub włączeniem do powstającej w ten sposób „instalacji” innych niż typowo wklęsłodrukowe technik graficznych, fotograficznych lub cyfrowych.

Uczestnicy: studentki I roku studiów magisterskich na kierunku grafika

Pracownie Instytutu Malarstwa
(ul. Mazowiecka 43)

Tytuł: Proces

W pracowniach artystycznych Wydziału Sztuki mieszczących się w budynkach przy ulicy Mazowieckiej 43 (oraz w wybranych przestrzeniach gmachu głównego UP przy ulicy Podchorążych 2) będzie miała miejsce prezentacja pod tytułem Proces. Wystawa ma być rodzajem sprawozdania i dokumentacji procesu kształcenia na kierunkach Malarstwo i Edukacja Artystyczna. Wybór prac studentów usystematyzowany w umowne działy: Pracownia koloru, Pracownia linii, Pracownia formy i Pracownia działań w przestrzeni społecznej ma stać się płaszczyzną analiz i porównań umożliwiających diagnozowanie poziomu rozwoju twórczych predyspozycji poszczególnych autorów oraz jakości i skuteczności modelu artystycznego kształcenia proponowanego przez Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej. Proces mimo, iż prezentuje prace z zakresu wielu – także najnowszych – mediów sztuki, jest próbą nawiązania do tradycyjnej formuły wystawienniczej związanej z akademickim modelem nauczania “sztuk pięknych”.

Uczestnicy: studenci malarstwa i edukacji artystycznej

Sobota, 13 czerwca 2015

ARTzona, godz. 17.00
(os. Górali 4, Nowa Huta)

Tytuł: Doktorspiele (Pobawmy się w doktora)
Czas trwania wystawy: 13.06.2015 - 10.07.2015

Twórcy biorący udział w wystawie na potrzeby pokazu przyjmą rolę naukowca-artysty, który rozwiązuje problemy w sposób paranaukowy lub przewrotnie zmienia swoje badania naukowe w artystyczny eksperyment. Przestrzeń ARTzony zostanie zamieniona w gabinet lekarski, rozumiany nie tylko jako pomieszczenie pracownika służby zdrowia, ale miejsce twórczego eksperymentu, rodzaj laboratorium, w którym tym razem problem i dolegliwość jest rozwiązywana za pomocą języka sztuki. Na wystawie prezentowane będą realizacje powstałe wcześniej oraz projekty przygotowane specjalnie na tę okazję. Planowana wystawa jest pomyślana jako przegląd prac różniących się pomiędzy sobą formą oraz treścią. Wspólna pozostaje dla nich płaszczyzna podejmowanych prób rozwiązania problemów artystycznych i naukowych. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie set w wykonaniu BWSounds i koncert/ performance w wykonaniu Sympli Romatikó.

Uczestnicy: Michał Bratko, Krzysztof Kamil Kamiński, Barbara Karpiel, Natalia Kopytko, Kamil Kuitkowski, Ernest Ogórek, Marta Sala, Justyna Smoleń, Monika Smyła, Aleksandra Twardowska

Cellar Gallery, godz.20.00
(ul. Wielopole 12)

Tytuł: Głowa do wycierania

Prace inspirowane mrocznym i surrealistycznym, pierwszym pełnometrażowym filmem Davida Lyncha. Fabuła trudna do interpretacji, niejasność sytuacji, brak logiki, strumień świadomości, imaginacja i oniryczny klimat pojawią się w kontekście mrocznej, wilgotnej piwnicy. Całości dopełni set muzyczny autorstwa Anthill'a. Na wystawie zaprezentowana zostanie również animacja poklatkowa oparta na 24 obrazach stworzonych przez studentów malarstwa Wydziału Sztuki UP. Obrazy stanowią interpretację znanej serii zdjęć EadeardaMubridge’a analizujących ruch konia podczas galopu. Każdy obraz stanowi interpretację poszczególnego etapu ruchu. Dwanaście najlepszych prac zostanie zaprezentowanych równolegle z animacją.

Uczestnicy: studenci edukacji artystycznej i malarstwa różnych lat


Wydarzenia towarzyszące

Piątek, 12.06.2015

godz. 20.00
Piknik otwierający Wydział Sztuki w Mieście
(ul. Mazowiecka 43)

godz. 21.00
set didżejski Antka Kraka

Sobota, 13.06.2015

godz. 17.00
ARTZona
(os. Górali 4, Nowa Huta)
set BWSounds
koncert/performance w wykonaniu Sympli Romantikó

Niedziela, 14.06.2015

godz. 11.00-12.30 oraz 13.00-14.30
Pauza In Garden
(ul. Rajska 12)
Warsztaty projektowe i plastyczne dla dzieci i rodziców w przestrzeni kawiarni w oparciu o prace zaprezentowane na wystawie. Prowadzenie: Monika Nęcka i studenci II roku edukacji artystycznej. Spotkanie otwarte. Obowiązują zapisy (zapisy.warsztaty.up@gmail.com).

Poniedziałek, 15.06.2015

godz. 18.00
Otwarcie muralu przy ul. Bartosza
Projekt muralu, który stworzyli studenci Wydziału Sztuki UP, został wyłoniony drogą konkursu. Członkami jury byli sami studenci – jako autorzy projektów – oraz pracownicy Wydziału Sztuki. Podobne akcje Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie cieszą się dużym zainteresowaniem i zaczynają się wpisywać w stały program działań tej uczelni na rzecz popularyzacji sztuki w mieście. Ciekawie zaprojektowane i wykonane murale oraz towarzyszące im imprezy są traktowane przez ich twórców jako swoista galeria sztuki w przestrzeni publicznej. Projekt realizowany pod opieką Jacka Pasiecznego.

Uczestnicy: studenci Edukacji Artystycznej i Malarstwa Wydziału Sztuki UP

Wtorek, 16.06.2015

Śródmiejski Ośrodek Kultury
(ul. Mikołajska 2)
godz. 10.30-12.00
Warsztaty dla dzieci z młodszych klas i przedszkoli – działania plastyczne, intermedialne wzbogacone pracą z tekstem.

godz. 15.00-16.30
Warsztaty dla dzieci oraz spotkania dla dzieci i rodziców oparte o wspólne czytanie książeczek z serii Małego Klubu Bunkra Sztuki. Spotkanie zarezerwowane dla grupy integracyjnej.

Środa, 17.06.2015

Śródmiejski Ośrodek Kultury
(ul. Mikołajska 2)
godz. 10.30-12.00

Warsztaty dla dzieci z młodszych klas i przedszkoli – działania plastyczne, intermedialne wzbogacone pracą z tekstem

godz. 15.00-16.30
Warsztaty dla dzieci oraz spotkania dla dzieci i rodziców oparte o wspólne czytanie książeczek z serii Małego Klubu Bunkra Sztuki

Czwartek, 18.06.2015

godz. 18.00
Kino PARADOX
(ul. Krupnicza 38)
LABORATORIUM PARADOKSÓW
Pokaz prac powstałych w wyniku badań nad paradoksem w pracowni intermedialnej Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej. Zagadnienie paradoksu obecne w naszym środowisku pod różnymi postaciami zostało poddane serii eksperymentów z użyciem najnowocześniejszego instrumentarium artystycznego. Z zaskakującymi często wynikami badań, utrwalonymi w formie dokumentacji wideo będzie się można zapoznać w Kinie Paradox. Projekt realizowany pod opieką Łukasza Murzyna.

Piątek, 19.06.2015

godz. 20.00
Klub Betel
(pl. Szczepański 3)
Finisaż Wydziału Sztuki w Mieście


Via: https://www.facebook.com/events/1605150623103782/

XII Święto Chleba - Chleb i wino12, 13, 14 czerwca 2015 Kraków,...

0
0




XII Święto Chleba - Chleb i wino

12, 13, 14 czerwca 2015 Kraków, plac Wolnica

Prowadzący - Leszek Mazan i Mieczysław Czuma

Zapraszamy wszystkich tych, dla których smak i tradycja mają znaczenie, tych którzy tradycję chcieliby poznać i wszystkich, którzy w atmosferze święta chcieliby spędzić czerwcowy weekend.

Piątek 12 czerwca 2015

12.00 Otwarcie stoisk.

12.10 Prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, prezentacja win z małopolskich winnic.

19.00 Zamknięcie stoisk.

Sobota 13 czerwca 2015

9.00 Otwarcie stoisk.

9.15 Prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, prezentacja win z małopolskich winnic.

11.30 - 12.00 Występ Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Soli Wieliczka.

12.00 Uroczyste otwarcie z Hejnałem Mariackim XII Święta Chleba, prof. Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa.

12.30 - 15.00 Edukacyjne warsztaty piekarskie “Przy chlebowym piecu”. Jak się piecze chleb i bułki?

13.00 Prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, prezentacja win z małopolskich winnic.

14.00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Sułkowianie z Lajkonikiem.

16.00 Prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, prezentacja win z małopolskich winnic.

18.00 - 19.00 Koncert Hani Rybki z zespołem.

20.30Zamknięcie stoisk.

Niedziela 14 czerwca 2015

8.30Otwarcie stoisk.

9.30Prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, prezentacja win z małopolskich winnic.

11.00 - 12.00Uroczysta Msza św. w intencji piekarzy i wystawców.

11.30Występy Zespołu Pieśni i Tańca z Raciborska z Lajkonikiem.

12.00 Uroczyste wprowadzenie na plac Wolnica poświęconego chleba i wina.

12.15 - 14.00 Edukacyjne warsztaty piekarskie “Przy chlebowym piecu”. Jak się piecze chleb i bułki?

12.30 - 16.00 Prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, prezentacja win z małopolskich winnic.

17.30 Uroczyste zamknięcie Święta Chleba.

20.00Zamknięcie stoisk.


Via: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Piekarzy

Nad Wisłą -...

na-poludnie-od-tunelu: No tram todayPrzystań Krakowskiego...

linklegal: Descobrindo a linda #Cracóvia… Veja quantas...

0
0


linklegal:

Descobrindo a linda #Cracóvia… Veja quantas oportunidades de conhecer o mundo e aprender… Todos os anos a International Police Association - IPA organiza um Seminário Mundial de policiais jovens totalmente custeado pela própria entidade (hospedagem, refeições e cursos)
O próximo seminário será realizado de 19 a 26 de julho de 2015 no Centro de Formação de Polícia da Polônia e será organizado pela Polícia Nacional da Polônia. Na sequência acontecerá uma Friendship Week. Jovens policiais (até 35anos) associados são elegíveis.
Nesta foto estou passeando pelas ruas escondidas de #Cracóvia na #Polônia #Krakow #Poland #singingintherain #Imhappyagain
(em Kraków Old Town)

messentimentsdansmavie: I’m happy again

gazetawyborcza: Ogrody Królewskie na Wawelu znów są dostępne...

0
0


gazetawyborcza:

Ogrody Królewskie na Wawelu znów są dostępne dla zwiedzających. Fot. Jakub Ociepa #AgencjaGazeta #wawel #ogrody #gardens #krakow #royalgardens


wondermyth: Wawel Royal Castle 😍 #interrailing #poland #krakow...

0
0


wondermyth:

Wawel Royal Castle 😍 #interrailing #poland #krakow #wawel #BasztaSandomierska

Grycan ma bardzo ciekawie zaprojektowaną zastawę stołową. Ile...

0
0


Grycan ma bardzo ciekawie zaprojektowaną zastawę stołową. Ile razy przechodzę obok zawsze muszę zamówić kawę. Raczej nie dla kawy ale dla oglądania naczyń. Nie powiem gdzie zdjęcie zostało zrobione bo obowiązuje tutaj zakaz fotografowania ;-)

life-lived-is: The most beautiful miso soup I’ve ever had. In...

0
0


life-lived-is:

The most beautiful miso soup I’ve ever had. In uoumiko sushi bar in krakow Poland. It’s full of lemon, sesame, marinated mushrooms and wakame. You have no idea how good this is!

Mieszkam w Piekle

dietla 44

Viewing all 7836 articles
Browse latest View live




Latest Images